Інформатизація школи

Відомо, що в школах України інформатику стали викладати з 1985 року, а оскільки її уроки проводилися тільки в старших класах, яких в Запитові не було до 2000 року, то тривалий час наша школа не мала жодного комп'ютера і заняття з цього предмету не проводилися. В 2000 році школа перейшла на повну середню освіту, тож стали проводити уроки інформатики в 10 класі і виникло питання комп'ютеризації. Спершу предмет викладав вчитель фізики Ярема Богдан Львович, після нього - вчитель математики Креховецька Наталія Зіновіївна, проводячи уроки безмашинного варіанту. Перші комп'ютери до школи привезено як подарунок на день святого Миколая в 2001 році від Кам'янка-Бузької районної державної адміністрації. Вони були вже вживані та допомогли школі прискорити початок її комп'ютеризації. Комп'ютерний клас відкрито в школі 1 вересня 2002 року і перший в школі вчитель інформатики Кулик Володимир Васильович розпочав уроки з використанням подарованих комп'ютерів. В 2004-2011 роках вчителем інформатики був Максимів Богдан Мар'янович, який майже щороку мав призерів з олімпіади програмістів та дбав про комп'ютеризацію і інформатизацію школи. Новіші комп'ютери надано в 2007 році, а з 2008 року клас під'єднано до мережі Інтернет. В 2009 році наша школа отримала свій перший мультимедійний комплект - ноутбук, проектор та екран, які дозволили вчителям школи проводити уроки не тільки з допомогою традиційних дошки та крейди, карт і матеріальних макетів, а з показом комп'ютерних презентацій та демонстраційних відео. Це збільшує результативність навчання, оскільки значна більшість інформації засвоюється власне зором.

З 2011 року уроки інформатики в школі веде і за її комп'ютеризацію та інформатизацію відповідає знову Кулик В. В. Сайт школи https://sites.google.com/site/zapytivshkola/ сформовано 2012 року, а з березня 2014 року став наповнюватися www.zapytivshkola.jimdo.com.  В січні 2015 року сайт школи зайняв друге місце в конкурсі міських освітніх сайтів Кам'янка-Бузького району Львівської області.

Подальша комп'ютеризація школи була призупинена у зв'язку із зношенням комп'ютерів, частина з яких в 2014 році була списана, а решта, маючи термін користування більше, ніж 5 років, не підлягала ремонту чи перебувала в наполовину аварійному стані. Тому батьківський комітет в листопаді 2015 року звернувся до селищного голови з проханням оновити комп'ютерну техніку в школі й 1 вересня 2016 року із сприянням начальника відділу освіти Ковтала В. В. наші учні отримали 13 нових ноутбуків із ліцензованим Windows 10, а з ними - можливість вивчати більш сучасні програми та інші технології. 12 грудня 2018 року школа остаточно відмовилася від стаціонарних комп'ютерів, які були вивезені на утилізацію. Учні, вчителі та техперсонал освоює ІКТ за допомогою ноутбуків, смартфонів та інших портативних пристроїв. В 2018-2019 н. р., у зв'язку з початком реформи освіти через НУШ (концепція нової української школи), вчителі перших класів отримали належне для проведення уроків обладнання, а також в школі встановлено інтерактивну дошку, що дозволяє покращити засвоєння знань учнями.

Щодо викладання інформатики, то кількість її уроків на тиждень постійно зростала - спершу вивчалася тільки в 10-11 класах, з 2009 року - обов'язковою стала з 9 класу, з 2012 року - з 2 класу. Тому в 2015-2016 навчальному році до викладання предмету долучено вчительку математики та інформатики Байду Лілю Володимирівну, в 2017-2018 н. р. на зміну їй - вчительку математики Квасницю Оксану Богданівну і після неї - Ковальчин Анжелу Миколаївну (з 2018-2019 н. р.). Значною незручністю стали наявність тільки одного комп'ютерного класу, відсутність належного доступу до Інтернету, через що досі доводиться проводити майже всі заняття з предмету, де все більше тем пов'язуються з глобальною мережею, в офлайн-режимі або з використанням приватних доступів до мережі учнівських смартфонів! Попри це учні мають достатні знання з предмету, стають призерами районного етапу олімпіад з програмування та інформаційних технологій і навіть змагаються на обласному етапі, а деякі випускники школи пов'язали свою професійну діяльність з ІКТ і вносять гідний внесок в розвиток ІТ-сфери української економіки...